Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

ZWALCZANIE NEGATYWNEGO MYŚLENIA

Negatywne myślenie stwarza problemy. Pozytywne myślenie przynosi rozwiązania. Myślenie negatywne stwarza klimat do rozwoju problemów zdrowotnych. Myślenie pozytywne stwarza klimat, w którym dobre zdrowie może być osiągnięte i utrzymane. Obydwa typy myślenia można określić następująco:

Myślenie negatywne to poczucie winy, martwienie się, niepewność, strach, zazdrość, podejrzenia, nienawiść, antagonizm, złość, rozpacz, żałoba i wątpliwości. Jest to stan dysharmonii z otaczającymi nas ludźmi i przedmiotami.

Myślenie pozytywne to miłość, wdzięczność, optymizm, bezpieczeństwo, zaufanie, odwaga, kooperacja, współczucie, wspaniałomyślność, przyjaźń, pomoc i ambicja. Jest to stan harmonii z otaczającymi nas ludźmi i przedmiotami.

Są to, oczywiście, tylko przykłady, nie cały obraz. Cały obraz nie jest potrzebny. Należy tylko widzieć obraz własnego myślenia, a przede wszystkim, jego elementów negatywnych. Na przykład – poczucie winy. Jak każdy element negatywnego myślenia – poczucie winy jest stresujące. Gdy trwa przez dłuższy czas staje się uczuciem nawykowym, a wynikający z niego stres – chronicznym. Chroniczny stres – to zabójca.

Czujesz się winny, kiedy wydaje ci się, że nie zrobiłeś wszystkiego, co powinieneś był w jakiejś sytuacji zrobić lub gdy zrobiłeś coś złego, albo gdy myślisz, że nie próbowałeś wszystkich sposobów osiągnięcia celu. Jeżeli będziesz koncentrował się na takich myślach i uczuciach, spowodujesz osłabienie systemu immunologicznego. Wtedy, wcześniej czy później, objawi się to w formie poblemu ze zdrowiem.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.