Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

Czy trudno jest czerpać radość z wakacji?

Co przeszkadza ci snuć marzenia? Czy wydaje ci się niemożliwe, abyś wyobraził sobie coś całkowicie przyjemnego, bez żadnych ciemnych stron? Może sądzisz, że ćwiczenie to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, i chcesz mi powiedzieć, że ostatnio na Majorce wylądowałeś w jakiejś paskudnej dziurze przy szosie i że to na pewno pokojówka zabrała te kolczyki, ponieważ twoja żona nie mogła ich nigdzie znaleźć… Obawiam się, że nie pojmujesz sensu tego ćwiczenia.

Wszyscy wiemy, że życie nie jest doskonałe. Zawsze będą wzloty, upadki i nieprzewidziane przeszkody. Jest tak, jak jest, bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie. Nic nie poradzimy na sytuacje nie do przewidzenia, ale z całą pewnością możemy nauczyć się radzić sobie z nimi.

Od nas zależy, jak będziemy widzieć nasze problemy: pozytywnie czy negatywnie. Niezależnie od tego będą się one stale pojawiać, a więc albo będziemy siedzieć w kącie i się denerwować, oczekując, co też znowu złego się zdarzy i unieszczęśliwi nas jeszcze bardziej, albo stawimy czoło problemom i będziemy je pokonywać najlepiej jak potrafimy, zachowując przez ten czas całkiem dobry nastrój. A tak między nami, czy pewien jesteś, że te kolczyki nie zostały przypadkiem na plaży…?

Wakacje na niby to z pewnością ćwiczenie eskapizmu – i tym właśnie ma być. Podobnie jak ćwiczenie oddechowe, daje ciału i umysłowi sposobność zrelaksowania się i odtworzenia utraconej energii. Pozwala ci zyskać odrobinę dystansu do codziennych zajęć, odświeża i poprawia nastrój. Wakacje takie wymyślono po to, abyś poczuł się dobrze, i tylko gdy wyobrazisz sobie coś naprawdę pięknego, ćwiczenie to dostarczy ci wspaniałych doznań.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.