Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

TECHNIKI UŁATWIAJĄCE WYSTARTOWANIE Z PISANIEM CZ. II

Stosuj szybkie pisanie zawsze wtedy, gdy w czasie pracy utkniesz w martwym punkcie lub gdy siedzisz nad pustą kartką i nie możesz ruszyć z miejsca. Aby nabrać wprawy w szybkim pisaniu wykonuj je często, a najlepiej przed każdym zadaniem pisemnym. Wydłużaj też czas ćwiczenia, rozpoczynając od pięciu minut i dodając stopniowo po minucie czy dwie, aż dojdziesz do dwudziestu minut. Jeśli masz napisać dłuższą pracę, wymagającą dużego zaangażowania intelektualnego, pisz szybko 30 minut, a nawet dłużej. Po dwu tygodniach trenowania wybierz jeden z podanych tematów (ewentualnie wymyśl własny) i pisz szybko z zachowaniem zasad tej techniki przez 20 minut.

– 1. Przyjaźń 6. Wierność

– 2. Szkoła 7. Egoizm

– 3. Miłość 8. Kłamstwo

– 4. Odwaga 9. Nogi

– 5. Pies 10. Rodzice

Po napisaniu przeczytaj, podkreśl, najlepiej kolorową kredką lub mazakiem, słowa lub ustępy, które szczególnie ci przypadły do gustu. W następnej sesji te właśnie słowa lub zwroty mogą stanowić świetne tematy do szybkiego pisania. Przedstawione wyżej ćwiczenia powinny stanowić „rozruch” do podjęcia w trakcie sesji szybkiego pisania bardziej złożonych zadań, np. stworzenia zarysu wypracowania, eseju, a nawet pracy dyplomowej.

Szybkie pisanie jest bardziej efektywne, gdy jego treścią dzielisz się z bliską ci osobą. Idealnym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie z tą osobą równoległych sesji szybkiego pisania na ten sam temat, a następnie porównanie efektów.

SZYBKIE MÓWIENIE NA GŁOS. Zacznij mówić, a wyzwolisz swobodny przepływ myśli. Nie przejmuj się, że brak ci pomysłu lub że myśli są nieprecyzyjne. Po prostu mów szybko. Poprzez ubranie swoich myśli w słowa zaczniesz myśleć jaśniej.

Praktycznym rozwiązaniem jest nagrywanie na taśmę magnetofonową tego. co mówisz, bo można odtworzyć swoje idee.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.