Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

STOSUNKI MIĘDZYLUDZKIE

Uczeń pod każdym względem w swoim postępowaniu jest wzorem dla kolegów. Jest zawsze prawdomówny i uczynny bez względu na własne korzyści. Służy zawsze pomocą i radą swoim kolegom. W stosunku do swoich rodziców, nauczycieli i kolegów oraz najbliższych osób jest zawsze szczery i darzy ich zaufaniem. Odnosi się do nich z szacunkiem, zwłaszcza do osób starszych. W swoim postępowaniu jest delikatny i opanowany. Cieszy się uznaniem rodziców, nauczycieli i kolegów.

Uczeń zachowuje się bez zarzutu. W zasadzie jest prawdomówny. Od czasu do czasu zdarza mu się niewielkie kłamstwo, które wynika z solidarności koleżeńskiej, np. gdy nie chce zdradzić kolegi, który wybił szybę w klasie, lub nie odrobił zadania. W większości wypadków służy pomocą kolegom. Rzadko bierze pod uwagę własną korzyść. W rozmowach nie używa wulgarnych słów. Ma odwagę wypowiadać swoje przekonania, chociaż wie, że może się spotkać z przeciwnym zdaniem kolegów.

Ocena 4. Uczeń sprawia czasem trudności wychowawcze rodzicom i nauczycielom. Niekiedy lekceważy ich rady i polecenia. Wśród kolegów ma swoich bliskich zwolenników, mimo że rzadko im pomaga. Niekiedy kłamie i oszukuje, aby bronić siebie i innych przed karą, która go czeka ze strony nauczyciela, rodziców czy kolegów, np. w wypadku zgubienia piłki, spóźnienia się na lekcje. Często pomaga rodzicom w zajęciach domowych. Do ludzi starszych odnosi się obojętnie. W rozmowach z kolegami używa czasami wulgarnych słów. Swoje nieodpowiednie czasem zachowanie, naprawia skruszoną miną i chęcią poprawy.

Ocena 3. Uczeń sprawia często trudności wychowawcze rodzicom i nauczycielom. Okłamuje ich przy różnych okazjach, aby uniknąć zasłużonej kary. Bardzo rzadko pomaga rodzicom i kolegom. Jeżeli to czyni, to tylko dla własnej korzyści, z wyrachowania. Dość często lekceważy rady starszych czy życzliwych kolegów, którymi może przewodzić i rozkazywać. Jest zaczepny i nieustępliwy.

Ocena 2. Uczeń przy każdej okazji kłamie i oszukuje celem wprowadzenia w błąd rodziców, nauczycieli i kolegów. Cechuje go egoizm: myśli tylko o sobie oraz własnych korzyściach. W stosunku do rodziców, nauczycieli i kolegów jest złośliwy i nieufny. Zupełnie lekceważy ich rady i polecenia. W rozmowach wyraża się przeważnie wulgarnie bez względu na to do kogo mówi. Jest porywczy, wszczyna bójki, wyśmiewa nauczycieli i kolegów. Szuka towarzystwa kolegów jemu podobnych.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.