Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

Sprawy seksu układają się same cz. II

Należy przy tym pamiętać, że seks jest integralnym składnikiem związku partnerskiego. Nie jest czymś osobnym, oderwanym, ale jest wpleciony w osnowę związku. Oznacza to, że seks podlega tym samym prawom dynamiki (a więc i wahaniom), co sama miłość. W tym miejscu musimy przypomnieć pogląd znakomitego psychoterapeuty, Ericha Fromma, że miłość jest aktywnością, a nie biernym poddaniem się biegowi wydarzeń.

W swojej książce „Haben oder Sein” Fromm rozwija tę myśl: Miłość implikuje troskę o partnera, reagowanie na niego, chęć poznania go, radość z tego, że jest. Oznacza to budzenie go do życia, nadawanie jego życiu większej wartości. Odnośnie seksu oznacza to, że oboje muszą starać się być atrakcyjnymi dla partnera, że muszą rozmawiać o seksie i nie rezygnować z tego.

Atrakcyjność dla partnera oznacza pielęgnację wyglądu zewnętrznego i pracę nad swoim wnętrzem. Dbałość o wygląd zewnętrzny jest oczywista – świeżo umyte włosy, dobre kosmetyki, sprężyste ciało, zgrabna sylwetka, umiarkowane jedzenie. Dbałość o wnętrzne jest bardziej złożona. Chodzi o zachowanie żywego umysłu, o gotowość ciągłego uczenia się, o interesowanie się tym, co się dzieje w kraju i na świecie. Nic nie promieniuje bardziej od duchowej mobilności. Nic nie przyciąga na dłuższą metę tak bardzo, jak szczere i żywe interesowanie się ludźmi i rzeczami wokół nas. Ludziom o szerokich zainteresowaniach nie brakuje nigdy tematów do rozmowy, nie nudzą się i sami nie są nudni. Przebywanie z nimi to czysty zysk – także w łóżku.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.