Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

SAMOLECZENIE NIE MOŻE ZASTĄPIĆ LEKARZA

Zaufanie do lekarza domowego oraz umiejętność relaksu i optymistyczne nastawienie do procesu leczenia stanowią trzy podstawowe elementy tworzące klimat ułatwiający wyzdrowienie. Procedury umysłowe, które pomagają usunąć anomalie związane ze zdrowiem, będą służyć jako niezwykle efektywny instrument wyzdrowienia. Niemniej jednak, umiejętności te nie mogą zastępować postępowania zalecanego przez lekarza. Stanowią one raczej sposób współdziałania z lekarzem w zwalczaniu choroby.

Sugeruję, aby w sprawach związanych ze zdrowiem, stosowanie technik metody Silvy odbywało się pod kierunkiem lekarza domowego. Pamiętaj, że jest to osoba pracująca w wymiarze obiektywnym, podczas gdy ty działasz w wymiarze subiektywnym.

Ktoś może zadać pytanie, dlaczego powinniśmy zawracać sobie głowę wymiarem subiektywnym? Odpowiedź jest prosta. Fizyczne, materialne oddziaływanie nie jest w stanie spowodować trwałej poprawy tam, gdzie powodem braku równowagi biochemicznej w organizmie są elementy niefizyczne, takie jak: uczucie stresu, nasze przekonania, myśli i opisane wyżej stany emocjonalne. Do przywrócenia równowagi potrzebne jest rozluźnienie fizyczne i pozytywne, leczące organizm, myśli. Lekarz jest w stanie uwolnić nas tylko od symptomów choroby do czasu, aż stresujące uczucia i myśli zostaną usunięte dzięki zmienionemu stanowi umysłu.

Dyrektor przedsiębiorstwa, który z nadmiaru zmartwień nabawił się wrzodu żołądka, może pójść do lekarza i uwolnić się od symptomów tej dolegliwości. Jeżeli jednak będzie się w dalszym ciągu zadręczał, nadal będzie „wytwarzał” warunki powodujące sytuację wrzodową. Interwencja nawet najlepszego lekarza będzie, z powodu tego stanu, zależała od subiektywnych uwarunkowań pacjenta. Pamiętaj, lekarz i ty – stanowicie jedną drużynę.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.