Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

RYTUAŁY OCHRONNE

Oczyszczenie siebie i otoczenia z negatywnych energii jest sprawą podstawową, od której należy zacząć pracę z magią świec, a i nie tylko. Ta zasada odnosi się do wszelkich praktyk energetycznych. Zapewnia nam bezpieczeństwo i gwarantuje, że żadne „czarne ogony” nie będą nam przeszkadzały w pozytywnych działaniach. Nie dają jednak one gwarancji, że złe energie nie pojawią się ponownie w naszym życiu lub otoczeniu, dlatego niezmiernie ważne jest regularne praktykowanie rytuałów ochronnych, o których będzie mowa w tym rozdziale. Najważniejszą zasadą obowiązującą przy tych praktykach jest to, że możemy je wykonywać wyłącznie po dokonaniu oczyszczenia, kiedy jesteśmy pewni, że pozbyliśmy się tego wszystkiego, co jest złe, negatywne oraz destrukcyjne. Poniżej zamieszczone są szczegółowe opisy praktyk ochronnych.

Doskonały rytuał do zastosowania po dowolnej praktyce oczyszczającej, odwołujący się do energii poszczególnych żywiołów. Czas jego wykonania nie jest ściśle określony, można go praktykować w dowolnym momencie. Potrzebne są tutaj następujące atrybuty:  cztery świece w kolorach żywiołów, np. niebieska, liliowa, zielona i czerwona, cztery takie same świeczniki (lub podstawki pod świece), cztery olejki – jałowcowy, jaśminowy, magnoliowy, cedrowy, kompas do dokładnego wyznaczenia stron świata.

Zaczynamy od namaszczenia świec olejkami. W niebieską wcieramy olejek magnoliowy, w liliową jaśminowy, w zieloną cedrowy, a w czerwoną jałowcowy. Następnie w miarę możliwości dokładnie określamy strony świata, ustawiamy zgodnie z tym świeczniki (podstawki), umieszczamy w nich świece zaczynając od czerwonej, którą lokujemy od strony wschodniej. Zapalając ją wypowiadamy następującą inwokację:

Siadamy pośrodku kwadratu utworzonego przez palące się świece i wyobrażamy sobie, że ich płomienie unoszą się coraz wyżej i zbliżają do siebie, aby w końcu połączyć się nad naszą głową, tworząc ochronną piramidę. Muszą one palić się pełną godzinę. Jeśli nie zużyliśmy ich w czasie jednego seansu do końca, można je zachować do powtórzenia tego rytuału.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.