Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

PROCEDURY PIERWSZEJ POMOCY CZ. II

W początkach moich badań nad metodą wypróbowałem ją na swoich dzieciach. Gdy chciałem, by zaprogramowały się na przyszłość, powiedzmy do lepszych stopni w szkole, zwracałem je nieco w lewą stronę. Tego rodzaju ruchy obserwować można często u osób poddawanych hipnozie. Przy sugerowaniu im cofania się w czas miniony przechylają się w prawo, czasami tak bardzo, że trzeba je przesuwać, by nie spadły z krzesła.

Programując się na przyspieszone gojenie po odniesieniu jakiegoś zranienia, najpierw obrazujemy sobie sytuację bieżącą – na wprost siebie. Następnie (i jest to bardzo ważny krok) przesuwamy obraz lekko w lewo i przez dwanaście minut wyobrażamy sobie zachodzący proces gojenia. Na koniec, przesuwamy obraz jeszcze bardziej w lewo i wyobrażamy sobie własną osobę całkowicie wyleczoną, w normalnej kondycji.

Oto procedura gojenia, którą stosować należy bezpośrednio po wypadku. Powinna ona trwać w sumie piętnaście minut.

– 1. Rozprosz spojrzenie i wejdź w stan alfa.

– 2. Wywołaj obraz własnej osoby dokładnie na wprost siebie, tak jakbyś widział siebie w pełnowymiarowym lustrze.

– 3. Przez dwie minuty analizuj sytuację, identyfikując miejsca najbardziej potrzebujące pomocy.

– 4. Przesuń lekko swój obraz w lewo.

– 5. Wyobrażaj sobie jak stan twój się poprawia. Zobacz jak miejsca zranione zaczynają się goić. Utrzymuj te wyobrażenia przez dwanaście minut.

– 6. Przesuń swój obraz jeszcze bardziej w lewo.

– 7. Wyobraź sobie, że twoje rany są całkowicie zagojone. Przez minutę zatrzymaj w umyśle obraz siebie w pełnym zdrowiu.

– 8. Zakończ sesję wyliczaniem do pięciu.

Powtarzaj piętnastominutową sesję trzy razy dziennie – rano, w południe i wieczorem. Staraj się, by twoje obrazy myślowe były adekwatne do rodzaju obrażeń. Na przykład, jeżeli doznałeś oparzeń wymagających przeszczepu, wyobraź sobie przeszczepiany kawałek skóry pokrywający obszar oparzenia i penetrację komórek i naczyń krwionośnych wiążącą przeszczep z otaczającą go tkanką.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.