Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

Prekognicja, telepatia i jasnowidzenie

Jest to stan, w którym człowiek dysponuje wiedzą na temat czegoś, co ma się wydarzyć w przyszłości, a nie ma obecnie żadnych informacji, na podstawie których mógłby ten stan rzeczy przewidzieć. José Silva uważa, że można użyć prekognicji na przykład do uniknięcia nieszczęśliwych wypadków. Kierowca samochodu obdarzony prekognicją może ominąć niebezpieczną trasę lub zmienić czas wyjazdu. Jest to umiejętność przeniknięcia w myśli czasu i przestrzeni.

Telepatia. Jest to stan, w którym człowiek zna coś obecnie istniejącego, co jest znane jakiejś innej żyjącej osobie, ale nie może o tym wiedzieć dzięki swoim zmysłom, albo wyprowadzić wniosków z innych dostępnych informacji. Innymi słowy, jest to umiejętność komunikowania się z umysłami innych osób bez używania naszych pięciu zmysłów. Np. rozwiązywanie konfliktów międzyludzkich lub wykrywanie przestępstw może odbywać się na zasadzie telepatii. Nazywane jest to również komunikacją subiektywną.

Jasnowidzenie. Jest to stan, w którym człowiek zna coś obecnie istniejącego, co nie jest znane nikomu, ale nie może o tym wiedzieć dzięki swoim zmysłom albo wyprowadzić wniosków z innych dostępnych informacji. Np. umiejętność intuicyjnego odkrywania położenia zasobów energetycznych, pokładów ropy naftowej itp., określanie jakości i rozmiarów takich pokładów wiązałoby się z umiejętnościami jasnowidzenia.

Rozszerzone zakresy umysłu. Zdaniem psychologów, człowiek wykorzystuje od 2 do 10% swojego potencjału mózgowego. Mówiąc o rozszerzonych zakresach umysłu José Silva ma na myśli wykorzystywanie zarówno lewej jak i prawej półkuli mózgowej, a co za tym idzie, efektywniejsze rozwiązywanie problemów zarówno na podstawie analizy logicznej jak i na podstawie informacji otrzymanych intuicyjnie. Jest to wprowadzanie do świadomości informacji znajdujących się dotychczas w strefie podświadomej.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.