Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

Nie poddawaj się wątpliwościom we własne siły

Trudności mogą pojawić się w każdej chwili, gdy pracujesz nad jakimś dziełem. Tak długo, jak długo wkładasz w to dzieło serce, nie masz sobie niczego do zarzucenia. Nie pozwól sobie czy innym na mówienie, że jesteś mało wydajny, kiedy ty wiesz, że to nie jest prawda. Broń decyzji, które podejmujesz. Zawsze istnieje kilka sposobów poradzenia sobie z problemem, dlatego musisz jedynie wybrać ten, który w danej chwili gwarantuje najlepsze rezultaty. Wyjaśniaj, dlaczego wybrałeś właśnie to, ale nie przepraszaj za to.

Niektórzy ludzie stwierdzają, iż bóle głowy nachodzą ich za każdym razem, ilekroć mają zmierzyć się z sytuacją nieprzyjemną. Jedna z moich klientek dorobiła się migrenopodobnych bólów głowy, nieodmiennie towarzyszących wizytom u rodziny męża. Okazało się, że w towarzystwie tym czuła się zagrożona, ponieważ teściowie byli ludźmi o wysokim wykształceniu i na znaczących stanowiskach i patrzyli na nią z góry.

W toku dalszych badań okazało się, iż moja klientka żywiła urazę do teściów za to, „że im wiodło się w życiu lepiej od niej”, co stało się przyczyną zerwania kontaktów i zaprzestania „odzywania się”. Każda próba ze strony rodziców męża, aby kontakty unormować, natrafiała na opór. Synowa wolała ich ignorować albo replikować w sposób niegrzeczny. Stopniowo rodzina zaczęła ograniczać swoje próby nawiązania z nią rozmowy, co z kolei ona poczytała im za świadectwo „obrażenia się”. Jej najgorsze obawy ziściły się. Gdy w umyśle jej głęboko osadziła się myśl, iż nowi krewni gardzą nią, coraz gwałtowniej zaczął narastać niepokój związany z wizytami w tamtym domu. Doszło także do sprzeczek z mężem, który zarzucił jej sobkostwo i paranoję. Kiedy zaczęły pojawiać się bóle głowy związane z koniecznością odwiedzenia teściów, nie było to wcale takie złe. Gdzieś w głębi przynosiło to ulgę, gdyż stanowiło dobrą wymówkę chroniącą przed wizytą.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.