Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

Osiągasz to, na czym się koncentrujesz

Chyba nietrudno zauważyć, że dopóki myślałam o sobie jak o kobiecie odtrąconej, w miłości spotykały mnie same rozczarowania. To, co nas w życiu spotyka, jest idealnie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Reguła ta działa na dwa sposoby – negatywny i pozytywny. To prawdziwa magia. Jeśli koncentrujesz się na czymś pozytywnym, to i rezultaty będą dodatnie. Jednak na potrzeby tego ćwiczenia rozpatrujemy tylko negatywne aspekty naszego postępowania, ponieważ zmieniając je wznosimy się na wyższy poziom własnych możliwości.

Na czym teraz się koncentrujesz? Co zajmuje twoją uwagę? Nie chodzi mi tu o picie kawy czy czytanie tej książki, lecz o twoje myśli i postawy. Celem pytania czwartego jest pomóc ci w uświadomieniu sobie, jakie są twoje podstawowe ograniczenia w postrzeganiu siebie i swego życia – innymi słowy: poznanie tych sposobów myślenia i odczuwania, które powstrzymują cię przed zdobyciem tego, co jest w zasięgu twoich możliwości.

Ale najpierw przyjrzyj się przykładom na sąsiedniej stronie, zebranym od osób, które wzięły pod uwagę związek pomiędzy tym, na czym się wewnętrznie koncentrowały, a tym, co osiągnęły.

O czym myślisz i co cię martwi? Czego naprawdę oczekujesz, sukcesu czy porażki? Czy koncentrujesz się na swoich lękach, czy na możliwościach? Na wątpliwościach czy celach? Zastanów się nad tym i sprawdź prawdziwość przesłanki, że „otrzymasz to, na czym się koncentrujesz”. Jak jest w twoim przypadku? Nie wierz ani jednemu mojemu słowu, póki sam tego nie sprawdzisz.

Spytaj siebie: Na czym się teraz koncentruję? Sporządź listę swych myśli i uczuć, umieszczając je po lewej stronie kartki papieru. Przerwij czytanie i zrób to od razu. Teraz pomyśl o tym, co ci daje trzymanie się tych właśnie myśli i uczuć. Popatrz na odpowiedzi po lewej stronie kartki i zastanów się nad tym, co się dzieje w twoim życiu. Czy to możliwe, żeby twoje stosunki z innymi ludźmi były odzwierciedleniem tego, czego oczekujesz? Czy twoja kariera zawodowa jest odbiciem twoich przewidywań? Zwracaj uwagę na to, ile razy mówisz „Popatrzcie!” albo: „Wcale mnie to nie zaskakuje!” Owa chęć wykazania, że miałeś rację, rzadko jednak przynosi pozytywne skutki.

Jak twoje myśli i uczucia mają się do tego, co otrzymujesz? Czy istnieje jakieś powiązanie pomiędzy tym, na czym koncentrują się twoje myśli i emocje, a tym, co zdobywasz w życiu? Dokąd prowadzą cię myśli i uczucia? Obok każdej wymienionej pozycji wypisz skutki, jakie odczuwasz w odpowiedniej dziedzinie życia.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.