Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

Ochrona domu – rytułał

Rytuał ten można stosować tak w odniesieniu do domu, jak i do innych pomieszczeń. Jest szczególnie polecany w przypadku, kiedy wyjeżdżamy na jakiś czas i pozostawiamy dom bez opieki. Czas wykonania nie ma tu znaczenia. Potrzebne do tego są: trzy granatowe świece, olejek cedrowy, biała nitka, trzy skorupki (wydmuszki) po jajkach.

Namaszczone olejkiem świece ustawiamy naprzeciwko drzwi wejściowych, w odległości nie większej niż metr, łączymy je białą nicią i zapalamy. Po zapaleniu wygłaszamy następującą inwokację:

Świece powinny się palić od 15 do 20 minut, następnie starannie je gasimy (uwaga: łatwo o pożar) i jeśli wyjeżdżamy, pozostawiamy w miejscu, w którym się paliły. Po powrocie z podróży do domu zapalamy je na 5-10 minut i dziękujemy siłom Natury za opiekę nad naszym dobytkiem, potem świece chowamy. Jeśli pozostajemy w domu, robimy to od razu, gdyż mogą być one użyte do powtórzenia rytuału.

Czasami takie rytuały wydają się bardzo skomplikowane i pracochłonne. Wcale tak nie jest, a poza tym dla chcącego nic trudnego, jak mówi przysłowie ludowe. Tym niemniej podaję kilka przepisów (nie są to już rytuały w pełnym tego słowa znaczeniu), które może wykorzystać każdy, tym bardziej, że dość mocno wiążą się z naszymi tradycjami i kulturą, a przy tym nie przestają być magią.

Pójdź do kościoła lub innej świątyni chrześcijańskiej w dniu Matki Boskiej Gromnicznej i zgodnie z tradycją religijną poświęć tam woskową świecę. Po powrocie do domu zapal ją i „osmal” drzwi wejściowe do domu, do kuchni i do sypialni rysując na nich koniuszkiem płomienia znak krzyża.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.