Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

Hipnoza i samohipnoza cz. II

Informacja przechowywana jest na głębokich poziomach z dwóch przyczyn. Albo już jest niepotrzebna, nie ma związku z aktualnym życiem, albo jest tak straszna i niepokojąca, że w owym czasie istniała potrzeba pozbycia się jej.

Tłumienie nie jest aktem dobrowolnym, odbywa się automatycznie i pełni funkcję mechanizmu samoobrony umysłu. Jeżeli obraz jakiegoś zdarzenia ulega wytłumieniu, przestajesz to pamiętać i jest tak, jakby to się nigdy nie zdarzyło: mężczyzna, któremu ufałaś, nigdy się do ciebie nie dobierał, pies, którego kochałeś, nigdy nie wpadł pod samochód, szafka na miotły, w której cię zamknięto, nigdy nie istniała. Ale wydarzeniom towarzyszyły pewne uczucia: wina, wstyd, żal, przerażenie. Jakiekolwiek by były, kiedyś się ujawnią, ponieważ uczuć zapomnieć nie można, nawet jeśli zapomni się zdarzenie.

Uczucia zawsze manifestują się i będą się manifestować, aż odnajdziesz to zdarzenie, które je wywołało. Tylko gdy połączysz uczucie winy i wstydu z sytuacją, kiedy to twój ukochany wujek zalecał się do ciebie niedwuznacznie, możesz uwolnić się od owego poczucia winy i wstydu. Tylko gdy skojarzysz to zamknięcie w szafie – co miało stanowić karę za jakąś psotę, kiedy miałeś pięć lat – z uczuciem trwogi, które ogarnia ciebie, jako już dorosłą osobę, ilekroć popełnisz jakiś błąd, tylko wówczas będziesz mógł odesłać owo uczucie tam, gdzie jest jego miejsce, czyli do przeszłości. Jeśli to ci się uda, będziesz mógł zacząć wszystko od nowa za pomocą sugestii podbudowujących osobowość i skierujesz życie na właściwe tory.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.