Szukasz szkolenia sprzedażowego lub biznesowego w Warszawie? Szkolenia edukacyjne!

Absolwent kursu samokontroli umysłu metody Silvy

Mężczyzna siedzący w wygodnym fotelu zamyka oczy i wykonuje trzy głębokie oddechy. Ktoś patrzący z boku może nie zdawać sobie sprawy, że podczas pierwszego wydechu wyobraża on sobie trzykrotnie liczbę trzy, w czasie drugiego trzykrotnie liczbę dwa, a podczas trzeciego trzykrotnie wyobrażana jest liczba jeden. Obserwator nie wie również, że człowiek ten liczył od dziesięciu do jednego, po czym wyobraził sobie scenę własnego leczenia.

Obserwator, który mógłby zajrzeć do wnętrza umysłu mężczyzny, mógłby stwierdzić, że wyobraża on sobie wcieranie wyimaginowanej maści w swe prawe ramię poniżej łokcia, w miejsce, w którym czuje ból. Następnie mężczyzna wyobraża sobie swoją rękę jako zdrową i sprawną. Po chwili zakończy swoje ćwiczenia umysłowe i otworzy oczy. Za parę godzin pójdzie na kort, aby zagrać partię tenisa i łokieć nie będzie go już bolał.

Mężczyzna jest absolwentem kursu samokontroli umysłu metody Silvy. Przeszedł trenig pozwalający na wprowadzenie się w stan świadomości, który pozwala kierować umysłem w stopniu umożliwiającym wpływanie na funkcje własnego ciała.

Pan N.L. cierpiał na artretyzm w stawach palców dłoni, przeszkadzający mu w wykonywaniu zawodu kreślarza – architekta. Od czasu do czasu odprężał się i wyobrażał sobie artretyzm w postaci proszku pokrywającego zgrubienia w stawach palców. Następnie pozbywał się go czyszcząc staw wyobrażonym odkurzaczem. Potem widział w wyobraźni palce wolne od zgrubień a siebie samego pracującego bez bólu w palcach przy stole kreślarskim. N.L. powtarzał to ćwiczenie codziennie, spędzając trzy minuty na wyobrażaniu sobie, że dolegliwość została usunięta, a on sam cieszy się doskonałym zdrowiem.

Po tygodniu jego trzyminutowe, codzienne ćwiczenia zaczęły przynosić wyniki. Zgrubienia w stawach najwidoczniej się zmniejszały. Po trzech tygodniach uwolnił się do dolegliwości artretycznych.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.